Výstava “Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě!”

Datum / čas
Date(s) - 22. 5. 2017 - 30. 6. 2017
8.00 - 15.00

Místo konání
Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně

Kategorie

Webové stránky pořadatele www.pasivnidomy.cz


Jak se staví energeticky šetrný dům? Proč je tak důležitý tvar domu a to, jak je natočený ke světovým stranám? A jak se dá větrat od rána do večera, aniž by z domu utíkalo teplo? Díky vzdělávacímu programu „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě!“ znají odpovědi na tyto otázky přes čtyři tisíce dětí a stovky tisíc dospělých.

Výukový program „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě!“ je akcí Centra pasivního domu, která má za cíl ukázat především školákům ze 4. – 6. tříd základních škol a také jejich rodičům a učitelům, jak fungují energeticky šetrné domy a proč jsou ohleduplné k lidskému zdraví i přírodě. Výstava za 3 roky své existence hravou formou poodhalila, jak se dnes staví zdravé domy.

Hlavním výukovým nástrojem programu je tzv. experimentárium – interaktivní výstava, kterou tvoří celkem 12 stanovišť a rozkládá se na ploše zhruba 100 m2. Experimentárium je založeno na touze dětí i dospělých zkoumat, hledat a hrát si – každé stanoviště je proto zároveň interaktivní. Výstava je v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje k vidění dětem i široké veřejnosti na Střední průmyslové škole stavební v Havlíčkově Brodě. Více o projektu a města, která výstava navštíví, najdete na stránce www.pasivnidomy.cz/deti.


nahrávám mapu....