Výstava České národní parky

Datum / čas
Date(s) - 20. 5. 2017 - 30. 5. 2017
celodenní

Místo konání
Jubilejní park, Znojmo

Kategorie

Webové stránky pořadatele www.nppodyji.cz


Výstava pořádaná Ministerstvem životního prostředí, Správou Národního parku Podyjí a městem Znojmem. Téměř dvě desítky velkoformátových fotografií z Podyjí, Českého Švýcarska, Šumavy a Krkonoš si od  20. dubna až do konce května mohou zájemci prohlédnout ve znojemském Jubilejním parku. Výstava pod širým nebem na deseti panelech připomene loňské výročí národních parků Podyjí a Šumava, Den Země i rozmanitost české přírody.

Ať už myslíme na krkonošskou tundru, šumavská rašeliniště, česko-švýcarské pískovce nebo údolí řeky Dyje, národní parky jsou vlajkovou lodí ochrany české přírody. Rozkládají se na zhruba 1,5 % území České republiky a v nejbližších měsících je čekají zásadní změny v souvislosti s novelou zákona O ochraně přírody a krajiny. Výstava dokládá jedinečnost a rozmanitost české a moravské přírody.

Lidé se po celý měsíc budou moci v Jubilejním parku pokochat barevnými velkoformátovými fotografiemi důvěrně známého Podyjí, ale i například pohledy na ranní mlhou zalité jetřichovické skály v Národním parku České Švýcarsko, horskou smrčinou Krkonoš nebo meandry Teplé Vltavy na Šumavě.


nahrávám mapu....