Výlet pro prarodiče, rodiče a děti všeho věku: Cesta řemesel a Frýdlantská výšina

Datum / čas
Date(s) - 2. 6. 2019
8.30 - 16.00

Místo konání
Penzion Na Bidýlku

Kategorie

Webové stránky pořadatele www.prateleprirody-jablonec.cz.


Den pro přírodu oslaví i Přátelé přírody z Jablonce nad Nisou. V neděli 2. června 2019 uspořádají 4. ročník výletu pro prarodiče, rodiče a děti všeho věku na Cestu řemesel.

Tam i zpět se účastníci dopraví naším autobusem, který odjede v 8.30 z Horního náměstí v Jablonci do Poustky. Návrat bude v 15.00 od rozhledny Frýdlantská výšina. S sebou vemte pro děti do baťůžku tužku, velkou svačinu a pití. Na konci trasy je možnost pouze drobného občerstvení u rozhledny.V Poustce navštívíme nejprve penzion Na Bidýlku s velkou zahradou, domácími zvířaty a keramickou dílnou. Projdeme Cestu řemesel s osmi zastaveními, která nám ukáže, jak se staví dům – čekají tu také nějaké úkoly ke splnění. Pak se vypravíme po žluté turistické značce na cestu lesem podél Bulovského potoka, když vyjdeme z lesa na pole, otevře se nám krásný rozhled do krajiny i na naše Jizerské hory. po sedmi kilometrech dorazíme na Frýdlantskou výšinu a vystoupáme na rozhlednu.

“Cesta je pohodlná, vhodná i pro sportovní kočárky. Účastnit se mohou turisté všeho věku, kteří si projdou vlastní trasu. Rádi je svezeme naším autobusem,” zve za organizátory Sylvie Staňková.

Pořádají Přátelé přírody Jablonec n. N., z. s. Přihlášky u Drahomíry Jotovové, jotovova@seznam.cz, tel. 606 901 561


nahrávám mapu....