Vydání kníhy Mia a svět

Datum / čas
Date(s) - 20. 9. 2021
celodenní

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75503241/mia-a-svet/


Naše planeta i život na ní se proměňují – a to rychleji než kdy předtím. Devítiletá Mia má proto spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? S babičkou a rodiči se proto snaží zjistit, jak by mohli planetě pomoct. I když to není jednoduché povídání, nakonec dojdou k nadějnému závěru: na Zemi můžeme žít i tak, abychom její krásy zachovali i pro další generace.

Příběh, který děti učí, aby měly rády svou planetu, a přibližuje takzvané Cíle udržitelného rozvoje od OSN. Z každého prodaného výtisku putuje 50 Kč ve prospěch organizace Junák – český skaut na rozvoj skautských aktivit a výprav dalších holek a kluků za lepším světem. Odborným garantem knihy je Asociace společenské odpovědnosti.

Příběh s velmi silným poselstvím od Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové doplňují dechberoucí ilustrace ke změně klimatu, úbytku biodiverzity nebo třeba migraci od Renáty Fučíkové, Evy Bartošové a Zuzany Mulíčkové. Knihu vydalo nakladatelství Albatros společně s Asociací společenské odpovědnosti.

 


mapa není k dispozici