Promítání filmu Sustainable: Potraviny v jiném světle

Datum / čas
Date(s) - 31. 5. 2018
19.00 - 22.00

Místo konání
Studio Alta

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.praha7.cz/


Americký dokument Sustainable z roku 2016 sleduje příběh Martyho Travise, Illinoiského zemědělce, který se rozhodl dělat věci po svém. Postupně zúrodňuje kus půdy vyčerpaný dlouholetým intenzivním zemědělstvím, oživuje ztracené odrůdy, vytváří partnerství s dalšími farmáři a odběrateli ve městech. Přes Martyho nás film vede k poznání příběhů dalších lidí, kteří usilují o změnu. Jako jednotlivé díly skládanky se postupně odhalují souvislosti mezi zemědělstvím, životním prostředím, zdravím a hospodářskou udržitelností. Navzdory zaměření na americký kontext poukazuje film na globální problémy, které se dotýkají i nás.

Po promítání bude následovat panelová diskuse, ve které se více zaměříme na český kontext ve srovnání s perspektivou prezentovanou v dokumentu. Ačkoliv budeme mluvit o celosvětových fenoménech, pokusíme se diskusi směřovat i na možnosti jak prakticky něco ovlivnit z pozice občana a spotřebitele. Mimo jiné bude řeč o dopadu jednotlivých potravin na životní prostředí nebo lidi, kteří je produkují, možnostech zjistit informace o původu a procesu vzniku jídla, které jíme, i zdravotních implikacích různých jídelníčků.

Vstup je zdarma, registrace není potřeba, facebookovou událost najdete zde.
Těšíme se na Vás.

Akce se odehraje v rámci projektu Sedmička jí zdravě podpořeného účelovou neinvestiční dotací MHMP. Promítání filmu se koná pod záštitou radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení ing. Radka Lacka. Partnerem promítání je festival Země na Talíři.


nahrávám mapu....