Překážky využívání brownfieldů

Datum / čas
Date(s) - 31. 5. 2017
17.00 - 18.00

Místo konání
Lidový dům

Kategorie Žádné kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.klimazmeny.cz/news/prekazky-vyuzivani-brownfieldu/


Ekologická platforma Zvonečník  a Masarykova demokratická akademie Vás zvou na panelovou diskusi na téma: Překážky využívání brownfieldů

Zatímco se zastavuje zemědělská půda kolem měst, kolikrát blízko jejich center najdeme hyzdící nevyužívané průmyslové plochy – brownfieldy. Mohou zde vyrůst byty, obchody, sociální zařízení, šetrný průmysl, nová parkoviště a plochy zeleně. Bývají tu ale ekologické zátěže, stavební uzávěry a historicky cenné prvky, problém dohody s množstvím vlastníků i jejich neochotou.

Co přinesla Národní strategie regenerace brownfieldů a vyčleněné vládní prostředky? Jak problém využití brownfieldů mohou řešit města? Jak je pro investory zajímavá Národní databáze brownfieldů www.brownfieldy.cz?

V panelu vystoupí:  Mgr. Jiří Bureš (ředitel odboru řízení podnikatelských nemovitostí CzechInvest) a Mgr. Vít Céza (předseda komise pro životní prostředí Praha 8)

Akce se koná ve středu 31. května 2017 v 17:00 hod. ve Steinerově sále Lidového domu, Hybernská 7, Praha 1   (vchod ze dvora bezprostředně za průchodem z Hybernské, zazvoňte).


nahrávám mapu....