Institut odpovědného veřejného zadávání

Datum / čas
Date(s) - 22. 9. 2020 - 31. 3. 2023
celodenní

Místo konání
Ministerstvo práce a sociálních věcí, Praha

Kategorie

Webové stránky pořadatele www.sovz.cz


Institut odpovědného veřejného zadávání přináší komplexní vzdělávací systém specialistům na veřejné zakázky, kteří chtějí získat ucelené znalosti v oboru. Od září 2020 do března 2023 bude spuštěna série seminářů, po jejichž absolvování účastníci získají osvědčení a zároveň budou mít možnost přihlásit se na další specializované kurzy. Zadavatelé veřejných zakázek tak mohou Institut využít k rozvoji kompetencí svých zakázkářů, interních zákazníků z odborných útvarů i dalších specialistů na strategický nákup.

Institut odpovědného veřejného zadávání vzniká jako reakce na potřebu veřejných  zadavatelů. Ti chtějí rozvíjet své specialisty, aby měli odpovídající kompetence nakupovat sociálně odpovědně, neboli udržitelně. Trend zohledňování dopadů veřejných nákupů na společnost, podniky a životní prostředí je patrný už několik let. Díky Institutu bude v Česku dostupné vzdělání v této oblasti všem zakázkářům.

Institut vznikl jako součást projektu „Odpovědný přístup k veřejným nákupům – Strategické zadávání veřejných zakázek“ (reg. číslo:CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_025/0015727), který realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 


nahrávám mapu....