Infocentrum malé vodní elektrárny Hučák

Datum / čas
Date(s) - 21. 9. 2021 - 26. 9. 2021
9.00 - 16.00

Místo konání
Infocentrum malé vodní elektrárny Hučák

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.cez.cz/cs/o-cez/infocentra/hucak-136625


Chcete se dozvědět, jak se vyrábí elektřina z obnovitelných zdrojů? Potom jste na správné adrese. V našem infocentru vám představíme, jak se dá k výrobě elektřiny využít síla vody, větru, slunce, ale také biomasy a geotermální energie. Během prohlídky navíc můžete navštívit i strojovnu elektrárny!

Naše infocentrum najdete v samém srdci Hradce Králové – v krásné secesní budově malé vodní elektrárny Hučák. Na malé i velké tu čeká spousta zážitků a zábavy. Těšit se můžete na interaktivní exponáty, laboratoř s pokusy i virtuální realitu! Na své si ale přijdou také fanoušci historie. Věděli jste, že elektrárna Hučák zásobí své okolí elektřinou už od roku 1912? Nechybí proto historické exponáty dokumentující tradici využívání obnovitelných zdrojů a samozřejmě ani návštěva původní strojovny elektrárny.

Vítaní jsou u nás i ti úplně nejmenší. Vyřádit se mohou ve zbrusu novém dětském koutku, kde si užijí spoustu legrace, ale také se něčemu přiučí. Průvodci světem energie jim budou skřítci Eneři – Watík, Joulinka a jejich kamarádi!

Individuální návštěvníci (do 10 osob) bez objednání, více na: Hučák | Skupina ČEZ – O Společnosti (cez.cz)


nahrávám mapu....