GLOBE Games 2018

Datum / čas
Date(s) - 31. 5. 2018 - 3. 6. 2018
0.00

Místo konání
Humpolec

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://globe-czech.cz/cz


Nejen obří nafukovací zeměkoule, ale také několik stovek žáků a učitelů základních a středních škol z celé republiky i ze zahraničí se bude na přelomu května a června pohybovat na různých místech Humpolce a blízkého okolí. Vzdělávací centrum TEREZA zde ve spolupráci s Gymnáziem dr. A. Hrdličky pořádá již 21. ročník akce GLOBE Games – unikátního setkání žáků, učitelů a vědců, zapojených do mezinárodního vzdělávacího programu GLOBE. 

V programu GLOBE děti poznávají přírodu v okolí své školy a přispívají k její ochraně. Měří znečištění ovzduší, zkoumají vodu v potocích a řekách, mapují stromy a rostliny v okolí své školy, zkrátka bádají nad stavem životního prostředí ve svém okolí. O výsledky jejich měření se zajímají nejrůznější vědecké instituce jako ČHMÚ nebo americká agentura NASA. 

Tito mladí badatelé se každý rok schází na GLOBE Games, aby zde společně oslavili celoroční práci, sdíleli své zkušenosti a zážitky, a inspirovali se pro další dobrodružná objevování přírody. Kromě téměř 40 škol z celé České republiky letos do Humpolce zavítají také badatelští žáci a učitelé z Izraele, Holandska, Polska, Ukrajiny, Itálie a Slovenska. Svou účast potvrdili přední čeští odborníci na meteorologii, biometrii či výzkum vesmíru. Akce se zúčastní čestní hosté z Americké ambasády v Praze nebo českého Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 31.5. v Kině Humpolec a navazovat na něj bude slavnostní koulení obří nafukovací zeměkoule – symbolu celé akce. V pátek 1.6. dopoledne proběhne stěžejní badatelská konference žáků, na níž budou navazovat specializované workshopy a přednášky s odborníky. Sobota a neděle jsou věnovány terénní hře v okolí hradu Orlík a naučným exkurzím v regionu. 

GLOBE Games 2018 se konají pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR a starosty města Humpolec Mgr. Jiřího Kučery. 

Program akce naleznete na webu – https://globe-czech.cz/cz/globe-games 


nahrávám mapu....