EnviroCity

Datum / čas
Date(s) - 26. 5. 2017 - 8. 6. 2017
celodenní

Místo konání
EnviroCity

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.facebook.com/envirocity/


Multi-žánrový festival EnviroCity, který vznikne k podpoře místního biotopu na Nuselských schodech v Praze je pořádán společně s partnery spolkem Collaborative Collective a FUA TUL za podpory FLD ČZU.

Přizvaní účinkující se svým vystoupením musí vztáhnout k lokalitě a na něm aplikovaném, odborně, mezioborově a zároveň komunitně, navrženém projektu COLridor na podporu místního biotopu. Tento projekt začíná instalací hmyzích hotelů, které užívají předchozí výzkum responsivního dřeva. Dřevo nasává a odpařuje vlhkost v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu a teplotě. Když je nařezáno v tangenciálním řezu, tak se i vlivem jiné hustoty vlákna na levé a pravé straně bortí, tedy ohýbá. Toto je využito v architektuře hmyzích hotelů k regulaci klimatické pohody pro jejich obyvatele. V souvislosti se soudobými a očekávanými klimatickými výkyvy jako extrémní sucha, deště, horka a mrazy (Czech Republic Ministry of the Environment & Czech Hydrometeorological Institute, 2015), je nutné adaptovat naši architekturu na změnu klimatu nejen pro lidi, ale i ostatní živočichy. Hmyz je v lokalitě bohaté na netopýry a ptáky nejdůležitější součást potravního řetězce. Proto začínáme výsevem místních druhů kvetoucích rostlin a právě hmyzími hotely.

Festival EnviroCity pomůže do projektu zaangažovat místní komunitu i přizvané multi-žánrové vystupující, kteří se k němu budou muset svým vystoupením vyjádřit. Způsob tohoto vyjádření je právě ponechán na nich tak, aby obohatil náš projekt novými vstupy.


nahrávám mapu....