Den pro přírodu v Jablonci nad Nisou

Datum / čas
Date(s) - 3. 6. 2017
celodenní

Místo konání
Jablonec nad Nisou - autobusové nádraží

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.pratele-prirody.cz


Oslavte s námi den pro přírodu vycházkou na hrad Valečov spojenou s hrami pro děti! Pojedeme autobusem na Branžež, odkud budeme pokračovat pěšky po vyznačené trase směrem na hrad se zastávkami na plnění úkolů pro děti. Na hradě čeká děti prohlídka a poklad. Ostatní zájemci využijí trasu kolem jezera na vyhlídku Sokolka a po turistických značkách na hrad Valečov.

Chceteli se zúčastnit této akce, kontaktujte prosím Sylvii Staňkovou – tel. 737 576 733, jablonec@pratele-prirody.cz

Den pro přírodu je pohyblivý svátek české větve mezinárodního hnutí Přátelé přírody. připadá vždy na sobotu nejbližší 5. červnu, kdy si připomínáme Světový den životního prostředí. Členové spolku Přátelé přírody z. s. a jeho příznivci oslaví Den pro přírodu teprve potřetí, ale o to aktivněji.

Cílem kampaně Den pro přírodu je ukázat přírodu jako skvělé místo pro trávení volného času a aktivity Přátel přírody jako jeden ze způsobů, co lze v přírodě dělat. Přátelé přírody chtějí také v tento den zviditelnit, že je v jejich spolku, jehož skupiny jsou aktivní v několika krajích České republiky, několik stovek podobně zaměřených lidí, kteří rádi objevují přírodu, uvědomují si její důležitost pro svůj život, přispívají k její ochraně a rádi s sebou vezmou do přírody i ostatní.

Další konané dny pro přírodu najdete zde.


nahrávám mapu....