Den pro přírodu – objevování Slezské Harty

Datum / čas
Date(s) - 3. 6. 2017
celodenní

Místo konání
Slezská Harta

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.pratele-prirody.cz


Svátek českých Přátel přírody oslavíme stejně jako v předchozích letech právě v přírodě. Tentokrát se cílem naší výpravy stane vodní nádrž Slezská Harta a její okolí. Kdo bude chtít, může se sem vypravit jen na jeden den, kdo se bude chtít zdržet, může tu i přenocovat a pokračovat v programu na druhý den.

Akci pořádá olomoucká skupina Přátel přírody – Malá liška. Více informací o ní naleznete na stránkách zde.

Akce se koná v rámci Dne pro přírodu, což je pohyblivý svátek české větve mezinárodního hnutí Přátelé přírody. připadá vždy na sobotu nejbližší 5. červnu, kdy si připomínáme Světový den životního prostředí. Členové spolku Přátelé přírody z. s. a jeho příznivci oslaví Den pro přírodu teprve potřetí, ale o to aktivněji.

Cílem kampaně Den pro přírodu je ukázat přírodu jako skvělé místo pro trávení volného času a aktivity Přátel přírody jako jeden ze způsobů, co lze v přírodě dělat. Přátelé přírody chtějí také v tento den zviditelnit, že je v jejich spolku, jehož skupiny jsou aktivní v několika krajích České republiky, několik stovek podobně zaměřených lidí, kteří rádi objevují přírodu, uvědomují si její důležitost pro svůj život, přispívají k její ochraně a rádi s sebou vezmou do přírody i ostatní.

Další konané dny pro přírodu najdete zde.


nahrávám mapu....