Den pro přírodu – čištění studánek kolem Javorku

Datum / čas
Date(s) - 3. 6. 2017
celodenní

Místo konání
Javorek na Vysočině

Kategorie

Webové stránky pořadatele https://www.pratele-prirody.cz


Víkend 2. – 4. června strávíme s dětmi kde jinde než na turistické základně v Javorku. Kromě toho, že vyčistíme okolí studánky, případně studánku samotnou, zkontrolujeme i čistotu břehů Fryšávky v úseku obec Javorek až po Nový Jimramov. Aby děti jenom nepracovaly, připravujeme i nějakou zábavu, především závod vlastnoručně jimi vyrobených lodiček, tzv. Javoreckou regatu.

Chcete se přidat k Přátelům přírody – skupině Javory na tuto akci? Kontaktujte Marii Mertlíkovou – tel. 775 584 133, javory@pratele-prirody.cz

Akce se koná v rámci Dne pro přírodu, což je pohyblivý svátek české větve mezinárodního hnutí Přátelé přírody. připadá vždy na sobotu nejbližší 5. červnu, kdy si připomínáme Světový den životního prostředí. Členové spolku Přátelé přírody z. s. a jeho příznivci oslaví Den pro přírodu teprve potřetí, ale o to aktivněji.

Cílem kampaně Den pro přírodu je ukázat přírodu jako skvělé místo pro trávení volného času a aktivity Přátel přírody jako jeden ze způsobů, co lze v přírodě dělat. Přátelé přírody chtějí také v tento den zviditelnit, že je v jejich spolku, jehož skupiny jsou aktivní v několika krajích České republiky, několik stovek podobně zaměřených lidí, kteří rádi objevují přírodu, uvědomují si její důležitost pro svůj život, přispívají k její ochraně a rádi s sebou vezmou do přírody i ostatní.

Další konané dny pro přírodu najdete zde.


nahrávám mapu....