Slavnostní vyhlášení laureátů ceny Josefa Vavrouška

Datum / čas
Date(s) - 5. 6. 2019
17.00 - 22.00

Místo konání
Senát Parlamentu České republiky

Kategorie

Webové stránky pořadatele www.nadacepartnerstvi.cz


Smyslem Ceny Josefa Vavrouška je ocenit konkrétní činy pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj. Cenu uděluje Nadace Partnerství. V roce 2019 se jedná o dvacátý třetí ročník.

Cena je spjata se jménem předního českého ekologa, ministra životního prostředí ČSFR Josefa Vavrouška, který 18. března 1995 tragicky zahynul při pádu laviny.

Výběr laureáta na Cenu Josefa Vavrouška provádí dvanáctičlenná porota složená z odborníků v oblasti životního prostředí, osobností veřejného života a zástupců Nadace Partnerství. Vlastní předání Ceny Josefa Vavrouška probíhá v prvním červnovém týdnu. Datum není náhodné, váže se ke Světovému dni životního prostředí, kterým je tradičně 5. červen. Letošní vyhlášení se bude kontat v Senátu Parlamentu České republiky.

Na Cenu Josefa Vavrouška může nominovat každý až do 10.dubna. Nezaslouží si někdo ve vašem okolí být nominován a následně se i stát laureátem Ceny Josefa Vavrouška? K nominaci stačí vyplnit internetový formulář, který najdete na webových stránkách soutěže: www.cenajosefavavrouska.cz

 


nahrávám mapu....