3. ročník Czech Technology Platform Smart Grid Award

Datum / čas
Date(s) - 30. 5. 2019
9.00 - 14.00

Místo konání
Konferenční místnost Landis+Gyr

Kategorie

Webové stránky pořadatele www,smartgridcz.eu


3. ročník ocenění Czech Technology Platform Smart Grid Award

Před třemi lety vznikla v naší organizaci Česká technologická platforma Smart Grid myšlenka zviditelnit a propagovat zajímavé inovační projekty v energetice udělením ocenění Czech technology platform Smart Grid Award. K tomuto nápadu nás přivedlo poznání, že řada pozoruhodných projektů s vysokou inovační hodnotou vzniká zcela mimo tradiční renomované firmy často z pouhého nadšení několika jednotlivců, bez jakékoliv státní podpory a mimo pozornost medií. Iniciativy tohoto druhu jsou pro energetiku v ČR o to cennější a významnější, že česká energetika v mnoha směrech (OZE, akumulace, elektromobilita, chytré domy a města, chytré sítě) zaostává za vývojem v Evropě. Inovační projekty názorně demonstrují možnosti rozvoje moderní energetiky a jsou důležitým zdrojem inspirace pro všechny subjekty působící v energetice.

V minulých ročnících jsme vždy vybrali 6 projektů, které jsme představili na tiskové konferenci uspořádané při příležitosti předávání ocenění. Dále jsme je uveřejňovali ve speciální, limitované edici nástěnného kalendáře a uvedli na webu naší organizace www.smartgridcz.eu.

Pro udílení ocenění za rok 2018 jsme připravili poněkud pozměněný formát. Rozhodli jme se se opustit vydávání tištěné publikace a prezentaci oceněných projektů na webu doplnit o krátké video-medailonky a video rozhovory a tímto způsobem představit hlavní řešitele projektu, jejich týmy a okolnosti vzniku a realizace projektu. Chtěli bychom tedy kromě vlastních projektů podrobněji přestavit jejich tvůrce a jejich zkušenosti z realizace.

Vlastní předávání Czech Technology platform Smart Grid Award za rok 2018 jsme zařadily do programu Evropského týdne udržitelnosti a proběhne v Praze dne 30.5.2019.

Na předávání ocenění za rok 2018 budou pozváni také všichni představitelé oceněných projektů v minulých ročnících a budou mit možnost prezentovat své zkušenosti a  svými dalšímy plány.


nahrávám mapu....