Pěšky do školy


Anotace

Ukazujeme učitelům, rodičům a dětem jak využít cestu do školy pro to, být spolu. Upozorňujeme na vzrůstající trend dovážení dětí do školy autem a zveme k něčemu zdánlivě tak normálnímu jako je cesta do školy pěšky. Pěší cesty do školy totiž mohou dětem nabídnout to, co mnohým z nich chybí – pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, dobrodružství, neorganizovaný čas a hlavně sociální kontakty s rodiči, s kamarády nebo se sousedy.

Jádrem kampaně jsou pěší dny na školách. Jejich smyslem je, aby si co nejvíce dětí i rodičů vyzkoušelo, jaké to je jít do školy pěšky, třeba jen kousek, ze zastávky MHD, nebo z parkoviště za rohem. Kampaň je vhodnou náplní environmentální výchovy, může se stát součástí plánu primární prevence školy v oblasti dopravní výchovy. Do kampaně se mohou přihlásit školy nebo i jednotlivé třídy. Připojit se ale mohou i rodiče, kteří chtějí podpořit myšlenku, že chodit s dětmi pěšky je fajn a stojí to i za trochu námahy navíc.

Více informací na http://www.prazskematky.cz/projekty/pesky-do-skoly/

materiály: Manuál Pěšky do školy https://www.prazskematky.cz/projekty/pesky-do-skoly/manual-pesky-do-skoly/

Pracovní listy: https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/metodicka-prirucka-programu-a-dalsi-materialy/Časová náročnost: Akce probíhá před začátkem vyučování, doporučujeme minimálně jednu hodinu věnovat reflexi a zhodnocení.

Autor materiálu: Pražské matky, z.s.

Více informací na webu: https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/metodicka-prirucka-programu-a-dalsi-materialy/

Cíle SDG

Zveřejněno

28. 5. 2019